Mida ma sügisel külvasin

MIDA MA SÜGISEL KÜLVASIN
See aasta katsetasin sügiskülvi ja seda mitmel põhjusel.
1. Et saada varasemat saaki
2. Jälgida loodust, kus seemned külvavad ennast ise sügisel, et kevadel looduse poolt ettevalmistatuna üles ärgata
3. Talve üle elanud seemnetest kasvavad tugevamad taimed
4. Ja loomulikult uudishimu kuidas õnnestub
Talisibulat ja küüslaauku külvavad enamus sügisel, levinud on ka porgandi sügiskülv, kuid tegelikult on õnnestunud tulemusi aiapidajatel ka paljude teiste seemnetega, isegi tomatiga teadis üks naine rääkida.
Mina valisin külvamiseks kõik varajased sordid. Osaliselt tellisin neid “kasva suureks” veebilehelt juurde. Varajased seemned (mille valmimisaeg on kiirem) valisin sellepärast, et saada veel varasemat saaki.
Külvasin: Porgand, karulauk (esimesel aastal on söömiseks veel liiga väikesed, aga ikkagi), murulauk, kaalikas, nuikapsas, põlduba, pastinaak, redis, peet, porgand, aeduba, till, nuikapsas lehtpetersell, füüsial, lehtkapsas. Katsetasin ka mõnede kapsa taimedega.
Ning juurde juba kevadel tärganutele panin ka mõned spargli seemned.
Kuna praegu lubab veel paari viimast soojemat ilma, siis ehk annab isegi praegu veel seemned mulda panna, kellel inspiratsioon tekib, siis ikka tasub proovida. Kõige suurem väljakutse sügiskülviga ongi see õige aja planeerimine.
Mina külvasin oktoobri lõpus, mis on muidu hea aeg, aga praegusi ilmasid arvestades on oht, et mõni asi võib liiga vara ärgata ja siis ta ju kevadel enam teist korda ei ärka, külmub lihtsalt talve saabudes. Siiani on õnneks kõik seemned ilusti maapõues püsinud.
Kevadel kindlasti kirjutan kuidas mul sügiskülv läks, mis taimed ärkasid mullast ja kuidas nad kasvavad.
Kui ka sina oled sügiskülvi katsetanud, siis on kindlasti huvitav kuulda ka sinu lugu.
Oktoober 2020
Armastusega,
Diana

Tomatite kasvatamine õues

TOMTITE KASVATAMINE ÕUES
Sel aastal sai proovitud tomateid ka õues kasvatada päikese ja tähistaeva vahetus energias.
Ja lisaks sellele imelisele tundele, et see on omakasvatatud ei vajanud nad ka erilist hoolt.
Vihm kastis, päike soojendas. Kuivemal perioodil siiski mõned korrad kastsin.
Pottidesse said seemned märtsi lõpu poole, vahetult enne täiskuud, mis on hea ja soodne aeg kasvuks.
Taimelampe ei kasutanud, valgus tuli ainult päikeselt.
Sordid:
Betalux
Marmande- suuremad taimed ja viljad kui Betaluxil.
Kolmas sort on veel, mille nimi ei meenu, aga viljana kannab pisikesi kobartomateid.
Sordid olid valitud selle järgi, et neid sobib õues kasvatada.
Kohaks sai valitud tuule eest kaitstud koht. Põhja pool kuur ja teiselpool ümber marjapõõsaid.
Esimesed viljad valmisid juuli lõpu poole.
Umbes sel ajal oli näha ka, et taimed on viljadega raskemad kui minu pandud toed kannavad. Augustis tuli siis ette võtta taimede tugevamate keppide külge sidumine, et mitte vilju mullaseks lasta. Järgmine aasta olen targem ja panen kohe tugevamad toed:)
Ehk inspireerib see kedagi, kes on seni selles võimaluses veel kahelnud.
Ja tore oleks kuulda ka teiste kogemusi tomatite õueskasvatamisest? Mis sorte veel võiks proovida?
Imelist elu, imeliste viljade keskel!
August 2020
Armastusega,
Diana

Inglitelt: Jõud, mis peitub õrnuses

Me hoiame sul käest ja kutsume sind pisikesele energeetilisele õppetunnile. Luba voolama endasse see pehme ja mahe õrnuseenergia. Luba sellel veel ja veel voolata enda südamesse. Lase tal lihtsalt olla kohal, ilma kiirustamata, ilma sõnu valimata- luba tal saada iseenda lõputuks olemiseks. Luba endal lihtsalt tunda õrnust energiana. Tunne, kui mahe ja hell on energeetiline aine, millest ta koosneb. See on peaaegu see tunne, kui ema võtab esimest korda enda vastsündinud lapse rinnale, mis pilguga ta teda siis vaatab, sellele on raske inimsõnadega tunnet leida. Sama õrnalt ja hellalt saab läheneda naine ka mehele. Võttes ta igal hetkel enda energeetilisse embusesse samamoodi, kui sünniks naise ja mehe vaheline suhe igal hetkel uuesti ja sa võtaksid igal järgneval korral kohtudes mehe vastu samamoodi nagu sa võtaksid vastu väikese ilmsüüta vastsündinud lapse.

Aroomiteraapia

Lõhnadel on meile erakordselt suur mõju. Erinevad aroomid kas inspireerivad meid, muudavad meid rahulikuks, aitavad lõõgastuda, ergutavad või isegi ärritavad.

Aroomiteraapia on looduslik, loomulik ravimenetlus, kus kasutatakse eeterlikes õlides olevaid kontsentreerituid taimeenergiaid, mis on saadud taimedest ja kasutatakse massaaži ja inhalatsiooni puhul ning kompressidele ja vannidele lisatuna. See on meeldiv ja naudingut pakkuv kogemus, mis tervendab keha ja kaunistab meelt.

Suhted ja energeetilised ühendused

Aeg on käes mu kullakallid. Praegused energiad kutsuvad teid sukelduma üha sügavamale energeetikasse.

Kallim, kellele jäi eelmises elus midagi ütlemata, või laps kellele jäi andestamata- ta on siinsamas sinu kõrval. Teda nähes sa võid tunda vastupandamatut energiat läbimas sinu energiakeha ja info mis kandub edasi sinu energiavälja on tuttav ja sulle meenub mingi tunne sellest eelmisest elust. Sa ei pruugi täpselt teadvustada, mis see on, aga sinus on vastupandamatu soov saada sellest inimesest rohkem teada.

Õppeprogramm ” Energia alustalad”

TERVITUSED KESKSELT PÄIKESELT

Nii tihti seisame me sinu kõrval kallis ja vaatame sinu poole. Vahel me õrnalt õrnalt läbime sind oma energiaga. On kordi, kus sa oled tundnud hetkelisi armastusetulvasid või mingi osa sinust on tajunud,et sa pole üksi. Üsna tihti oled sa pannud need enda kujutlusvõime nime alla või tõlgendanud seda lihtsalt hea enesetundena. Kuid me kinnitame sulle, et me oleme tõesti sinu juures, väga lähedal sulle ja asudes lugema seda õppeprogrammi, siis me ütleme sulle, et sa oled selleks juba mitmeid aastaid ette valmistatud ja me oleme saatnud sind  kõik need aastad.  Me oleme olnud sinu kõrval siis, kui sa oled olnud kurb ja ka siis kui sa oled olnud rõõmus, see on olnud sõprade vahel jagatud olemine.

Indigo-, tähe- ja kristallilapsed

Minu kõrgem sisemine juhatus suunas mind kirjutama uue ajastu lastest. See teema on mind juba aastaid kõnetanud, kuna olen kahe imelise uue ajastu lapse ema. 

Uue põlvkonna laste omadusteks on peetud tugevat tahet,  võrdväärsust täiskasvanuga, missioonitunnet, pikka mälu, ärkvelolekut sünnist saati, ülitundlikkust, tõetunnet ja tähelepanelikkust.[1] Minu varateismelisel pojal, kelles tunnen selgelt ära tähelapse, on väljendunud kõik need omadused. Minu nooremal lapsel on selgemalt väljendunud kristallilapse omadused. 

Toortaimetoidul on puhastav ja elumuutev jõud

Toortaimetoit elab ja kiirgab endast välja imelist energiat. Nii nagu kõik rakud sinu kehas elavad, on elus ka kõik puu ja juurviljad, mida sa toiduks tarvitad. Nad elavad ja kiirgavad endast välja imekauneid vibratsioone. Öeldakse, et sa oled see, mida sa sööd ja tegelikult on selles rohkem tõtt kui algul oskaks arvata, sest kõik, mida sa sisse sööd mõjutab sind vähemal või rohkemal määral.

Elu mõtte leidmine ja hoidmine

Kõik läheb hästi kui kõnnid enda südame teed ja elad selle järgi, mis süda sulle ütleb.

Mured ja ebakõlad tekivad siis kui keeldud enda südant kuulamast, siis hakkad sa ekslema ja tunned valu või kurbust.

Süda on sinu kui eluränduri teekaart, juhatamaks sind õiges suunas. Kui keeldud südamesse ei vaatamast, siis ei näe sa ka juhatavat kaarti ja võid kergelt astuda rajale, mis toob sulle muret, kannatusi ja pisaraid.