Kivide jõud

Mööda rannaäärt jalutades võime me silmata palju erinevaid kivisid. Sageli me isegi ei pane neid tähele, astume neist lihtsalt kas mööda või üle.

Kivid aga omavad maa ürgset jõudu. Nad on meie iidsed õpetajad ja abilised. Lisaks oma ilusale välimusele omavad nad ka sügavat sisu. Igal kivil on oma energeetika ja vägi, tal on oma iseloom.

Kivid salvestavad meie mõtteid. Nad tunnevad meie suhtumist ja näevad meie sisse. Nad on väga vanad ja neil on suur elutarkus.

 

KIVI, KUI ÕPETAJA

Öeldakse, et kivi valib inimese, mitte inimene ei vali kivi. Kui inimene on kivi õpetusteks valmis, siis tuleb kivi ise tema juurde. Ta annab endast märku läbi intuitsiooni. Sellepärast on hea kivi valida alati sisetundest lähtudes. Meie sisemine tarkus tunneb ära, millist kivi me vajame. Üldiselt läheb õige kivi käes kiiresti soojaks, te saavutate kergesti teineteisega kontakti.

Tänapäeval on palju raamatuid kividest. Iga kivi kohta on võimalik lugeda suur nimekiri asju, mida ta teeb. Siiski tasuks tunnetada ka siin oma sisetunnet, tunnetada, milleks tuli see kivi sinu teele. Milleks sinu süda ja meel juhatasid sind just selle kivi juurde ja miks ta sulle nii äraütlematult meeldib.

Kivi tunneb oma omanikku. Ta näeb tema sisse, ta näeb tema nõrku ja tugevaid külgi ja vastavalt oma iseloomule asub teda õpetama. Kivid on võimelised kiirendama meie elusündmusi, nad võivad meie teele tuua ka inimesi ja olukordi. Tõsi küll, need ei pruugi alati olla meeldivad kogemused, aga need on kogemused, mida me vajame oma arenguks, et saaksime seeläbi õppida ära selle kivi õppetunnid. Kivid saavad meid palju aidata.

Seega ei tasu kive niisama ilu pärast palju kokku korjata. Kive saab olla täpselt niipalju, kui paljudega me oleme võimelised looma kontakti.

Kivile võib anda ka ülesande, ta niiöelda enda jaoks tööle programmeerida. Kui annad kivile kindla ülesande, siis suunab ta oma energia põhjalikult selle programmi täitmisele. Aga, kui me kindlat ülesannet ei anna, siis vaatab ja puurib ta ise meie sisse ja vastavalt oma iseloomule asub meie energiatega tööle.

Igal kivil on ka oma energiaväli, Rubiinil on see koguni nii suur, et see on ultravioletkiirguse all nähtav.

Kui tajud ära, mida see kivi sulle õpetab või leiad raamatust tema kohta sõnad, mis sinu sees helisema hakkavad, siis ole programeerimisel endas kindel. Kivi tajub ära vähimagi ebakindluse ja ebausu. Kui tunned, et sa ise sellega veel hakkama ei saa, siis palu kedagi, kelle usk on tugev ja kellele kivi kuuletub.

Näiteks kui sul on roosa kvarts, siis peale puhastust võid talle anda ülesande iseennast armastama õppida või näiteks tunda kaasinimeste vastu suuremat armastust. Oluline on jälgida, et see ülesanne, mis sa talle anname läheks kokku kivi iseloomuga. Vastasel juhul ei pruugi kivi oma ülesandega toime tulla ja võib puruneda või muutuda kiiresti tuhmiks.

 

KIVIDE PUHASTAMINE

Kivisid on võimalik puhastada läbi erinevate elementide- tule, õhu, vee ja maa. Tule element saadab meid iga päev Päikesena taevas. Tule elementi saab tuua oma koju ja tuppa ka küünalde kujul.

Mulle meenub üks kogemus seoses tuleelemendiga. Olin just rannas mereveega kive puhastamas, päike paistis ja ilm oli suviselt ilus. Pesin ühte mäekristalli mitu korda ja lugesin peale puhastuspalve, aga ikka südames tundsin, et see kivi ei ole veel puhas. Jalutasin koju tagasi ja unustasin kivid koduhoovi veskikivi peale. Päike paistis neile seal oma kuumusega peale ja kui ma tundide möödudes taas õue läksin ja unustatud kive silmasin, siis olid nad justkui uue energiaga üle uhutud. Ja mäekristall, mis oli ennist tundunud veel ebapuhas, oli nüüd väga mõnusa ja puhta energiaga. Tundsin teda käes hoides puhtust ja selgust, tema algset jõudu ja puhtust kiirgamas väljapoole.

Kindlasti vahel viia kivid välja päikese kätte laadima. Õues nad saavad lisaks päikesele ka õhu elementi, neist üle puhuv tuul puhastab neid omakorda oma jõu ja väega. Samuti vajavad kivid öist taevast, kuud ja tähti. Kuul on väga tugev jõud kividele. Eriti tugevalt allub talle kuukivi, aga ta laeb ka kõiki teisi kivisid.

Kuu toidab tugevalt meie tundeid ja puhastab emotsioone, ka kividest aitab ta välja imeda ebakõlalisi tundeid ja mõtteid ja täidab nad uue inspiratsiooni ja väega.

Läbi veeelemendi on soolane merevesi parim puhastus. Aga oma jõud on ka voolaval kraaniveel või mõnel ojal või järvel. Hea ja tugeva puhastuse leiame veelemendis ka allika kujul. Allikates on väga tugev puhastav energeetika. Sageli asuvad nad ka tugevates väe kohtades.

Õhk elemendina ümbritseb meid küll kõikjal, aga tugevalt saadab ta meile oma puhastavat jõudu läbi tuule. Tuul justkui puhub ära vana ja mittevajaliku.

Aga maaelemendi jõul puhastamiseks võib kivid asetada maa rüppe mulla sisse või mulla peale paariks kolmeks päevaks. Maa element on nendest neljast kõige aeglasemini toimiv, aga ta puhastab väga põhjalikult ja sügaval tasandil.

Veel võib kivid lasta läbi viirukisuitsu või põletada nende läheduses aroomiküünlaid, see meeldib neile väga. Neile meeldib tähelepanu ja see, et sa nendest lugu pead.

Ka helid puhastavad väga sügaval tasandil. Hea on näiteks Mozard, Bach, aga ka erinevad loodushelid ja trummimuusika. On vaja tunnetada, mida helilooja on heli luues sinna muusika sisse pannud. Kas see muusika hakkab meid korrastama või lammutab hoopis midagi ilusat meie seest.

Aga ärgem unustage ka meie mõttejõudu, iseenda väge. Iga kord, kui kivisid puhastada, soovitan sinna lisada taotluse, et ma puhastan teid kõigest negatiivsest ja halvast ära.  Meie mõttel on tugev jõud ja kivi allub sellele. Loodus sätib ennast paika inimese mõtte järgi, ka erinevad elemendid alluvad inimese mõttele ja nad rõõmuga aitavad meid, kui meie taotlused on puhtad.

Kivid võib kodus ka asetada mõneks päevaks või tunniks soola sisse. Võtta mingi kauss, asetada sinna sool ja panna kivid sinna sisse. Sool on tugev puhastaja. Ta omab kristallilist struktuuri, mis salvestab informatsiooni. Ta tõmbab kivist välja kõik vana ja ebavajaliku, mis ei ühti kivi loomuliku iseloomuga. Ja kivi on seeläbi justkui energeetiliselt pestud, tal on hea tuju ja rõõmus meel ja ta asub oma täies väes sind taas aitama.

Kui mereääres või maapõues kivid läbi elementide saavad aastaringselt igapäevast puhastust,  siis kivi koju tuues ei tohiks seda ka kindlasti ära unustada.

Mõnedel juhtudel võivad kivid kappiäärele ununeda aastateks. Siis on neil väga raske olla emakese maa rüpest eemal ja nad võivad loobuda oma ülesande täitmisest. Aga välja kiirgavad nad endast ikka seda, mida nad on aastatega endasse kogunud.

On olemas ka kive, mis puhastavad oma olemusega teisi kivisid (Karenool) ja on ka isepuhastuvaid kivisid(Tsitriin), aga üldiselt vajab siiski iga kivi eraldi endaga tegelemist. Selleks, et tema jõud ja vägi meie kasuks saaks vallanduda vajab ta eraldi hoolt ja hoolitsust.

Aga kivid, mis vees lahustuvad(näiteks Türkiis ja Seleniit), neid kive ärge peske voolava vee all. Nemad asetada soola sisse või panna näiteks päevaks emaksese maa rüppe mulda ja siis hiljem nad taas välja võtta. Kui kardate kivi mustaks teha, siis võib talle asetada ka väikese riidetüki ümbere. Enamus kive seda siiski ei vaja, nad on oma pinnalt kergesti puhastatavad ja enamust neist tohib pärast ka voolava vee all puhtaks pesta.

Olen tähele pannud, et maakivid ja vääriskivid vajavad väga erinevalt puhastust. Maakivid oma jõu lõppedes vajavad sageli aega olla pikemalt looduses ja maa rüppes ja vahel ka sinna alatiseks jääda.

Aga, kui unustame kivid puhastada, siis neil on raske oma ülesannet täita. Nad on kogunud endasse palju mõtteid ja informatsiooni ja kui nad seda endasse enam vastu võtta ei suuda, siis hakkavad nad seda laengut endast välja poole kiirgama.

 

MÕNINGATE KIVIDE LÜHIKIRJELDUSED

Roosa Kvarts– Roosa kvarts oli üks esimestest poolvääriskividest, kes minu teele aastaid tagasi sattus. Asetasin ta tihti südametsakrale ja temast voolas minusse puhtust ja harmooniat, rasketel aegadel oli ta toeks. Nüüd tagantjärgi mõeldes, kui mul on palju kogemusi ka teiste kividega, võin õelda, et teist nii pehme ja harmoonilise energiaga kivi ma ei ole kogenud. Roosa Kvarts õpetab meid vaid läbi positiivsuse ja armastuse. Puudest on ta veidi sarnane Pärna pehme ja harmoonilise energiaga.

Laias laastus võib öelda ka seda, et see kivi õpetab meid iseennast armastama ja väärtustama. See kivi justkui tuulesosoinal sositsab sulle kogueg, et  “ma armastan sind” , ta teeb seda seni, kuni sul ei ole selles suhtes enam mingit kahtlust, et sa oled armastusväärne ja väga armastatud.

Ametüst– Ametüst on karm, aga õiglane. Ta on väärikas kivi ja nõuab seda ka oma omanikult. Esmakordselt tugevamini Ametüsti energiaid tundsin 2007 aasta sügisel, kui vett ametüstiga laadisin. Tema energia on üsna läbitungiv ja võimas. Ta justkui võtaks sult tugevasti käest kinni ja keelduks enne lahti laskmast, kui sa teatud elu keerdkäigust oled välja astunud. See haare on üsna tugev ja juba seal energiates olles on sellest raske loobuda, sa nendel hetkedel võibolla isegi ei pruugi mõista, et see on sinu sõber ametüst. Kuid ometi ta on sinu kõrval püsivalt olemas.

Rubiin– Rubiin on väga tugev kivi ja eeldab seda ka oma kandjalt. Tema energiaväli on nii võimas, et nõrga energiaväljaga inimese ta lihtsalt väsitab ja kurnab ära. Ja sellisel juhul töötab kivi juba kandjale vastu, mitte kasuks.

Teda on läbi aegade peetud ka jõukuse ja võimu kiviks ja ta annab oma kandjale ka eripärase julguse.

Rubiin võimendab seda, mis meis on, mida meis ei ole, ta lihtsalt ei saaks võimendada. Kui oleme egosed ja omakasupüüdlikud võib kivi tuua ka need jooned tugevamini esile. Samas, kus on jõukust ja võimu, tuleb seda veel juurde.

Mul on üks üsna suure Rubiinitükiga ripats. Ja on olnud päevi ja nädalaid, kus ta on olnud minuga nii ööl , kui päeval. Tugevalt minu ihu vastus, südametsakra lähedal. Aga nii, kui minu elus on olnud taas mingi sisemiselt nõrgem periood, kui olen alustanud millegi uuega algusest ja tundnud ennast kogenematuna, siis ma Rubiini kanda pole suutnud. Perioodi lõppedes olen ta taas kapisahtlist ülese otsinud ja kaela riputanud. Aga küpsus ja vastupidavus Rubiinile meeldivad, nendel hetkedel ta justkui särab  kaelas.Ka minu enesetunne on olnud nendel hetkedel väga hea ja ma olen tundnud, kuidas Rubiinist mulle lisajõudu voolab.

Rodokrosiit– Rodokrosiidi energiad on pehmed. Rasketel aegadel, kui olen tundnud mingeid vanu allasurutud tundeid, on ta mind palju aidanud. Ta on aidanud mind ka psüühiliste rünnakute vastu, sellisel juhul olen asetanud ta päikesepõimikule ja üsna varsti olen ümbritsetud tugeva kaastunde ja heaoluga. Ta justkui imeks välja selle negatiivse energia, mis mind ennem ümbritses.

Kivi oma iseloomult aitab vabaneda ka minevikutraumadest ja läbielamistest.

Mäekristall– Tohutu puhtuse ja siiruse kivi. Ta näitab meile seda kristallselgust, mida ta läbi enda maailma vahendab.

Ükskord jäin teravatipuline mäekristall käes magama ja nägin huvitavat unenägu. Nägin kuidas sealt kristallist tuli välja mäekristalli vanake ja õpetas mulle erinevaid asju, seal ümber olid ka erilised helid ja noodid. Unenäost tõustes see kivi justkui kuumas mul käes, olin külastanud selle kivi väga sügavat sisemaailma.

Mäekristalli käes hoides tunnen ma tavaliselt veidi jahedamat energiat endasse voolamas, selline jahe ja naiselik ilu. Samas tohutu selgus ja kirkus, mis temast välja voolab, tohutu hingepuhtus.

Obsidiaan– Obsidjaan oma õpilastega nalja ei tee. Ta tungib väga sügavale, leiab üles sinu kõige sügavamale peidetud haavad ja eksimused ja toob nad siis sinu jaoks päevavalgele, et sa veelkord nad üle vaataksid ja vajalikud muudatused teeksid. Obsidjaan võib elu mõneks ajaks väga segi paisata, aga tema kavatsused ja eesmärgid on alati head nagu kõigil teistel kividel. Lihtsalt viis, kuidas ja mida keegi õpetab, on erinev.

Tsitriin–  Tsitriin on külluse kivi. Idamaa targad soovitavad ta asetada kodus küllusenurka, aga hea on teda ka lihtsalt enda lähedal kaasas kanda. Ta aitab meil mõista voolavat külluseenergiat ja seda, kuidas külluse energiale avaneda.

Seleniit–  Seleniidiga on mul kummalised juhtumised. Esimest korda ma ei suutnud üldse kaua selle kivi lähedal olla, pea hakkas imelikult ja mõnusalt kumisema, otsekui mingi energeetiline ring oleks peale ümber pandud. See kivi on tugevalt seotud meie kõrgemate tsakratega ja ta aktiveerib ja avab neid. Läbi selle kivi on ka Inglitega lihtsam kontakti saavutada, sest ta aitab ühendada kanaleid info vastuvõtmiseks.

Smaragd– Annab püsivust ja kannatlikkust. Mul oli üks pisike tükike Smaragdi, aga juba selles pisikeses tükis oli selline jõud ja vägi, et seda kaasas kandes tundsin enda ümber harmoonilist ja kaastundliku energiavälja. Ta hoidis mind justkui ema Neitsi Maarja oma pehmete energiatega.

Granaat– Avab kinnijäänud seksuaalseid energiaid, õpetab kasutama oma ürgset jõudu. Vahel võivad selle kivi energiad tunduda rohmakad või liiga jämedakoelised, sest ta aktiveerib tugevalt meie madalamate tsakrate energiaid. Aga ka oma madalamaid tsakraid ei tasu peljata, kõigil oma kindel ülesanne ja vajadus.

Suitukvarts– Suitsukvarts annab energeetilise kaitse. Suitsukvartsi kandes olen tundnud, et ta justkui hajutaks minu energiavälja nii, et see ei ole kurjadele jõududele nähtav.

Tiigrisilm– Tiigrisilm on meie selle aasta kivi. Ta on seotud ka materiaalsusega ja omab tugevalt maa kindlust.

Türkiis– Kui ma panin esmakordselt kaela ühe türkiisikaelakee, siis ma tundsin kuidas minu kurgutsakra avanes, palju lihtsam oli sõnu enda seest välja tuua. Ja ühel õhtul kirjutasin ma türkiisikee kaelas ühte kirja ja ma tundsin siis, et ka läbi arvutiklahvide tulevad sõnad seda keed kandes paremini kokku, kergem on ennast väljendada.

Ta aitab justkui sõnu lauseteks seada.

Kuukivi-Kuukivi avab meie tundeid, ta aitab avaneda meie ilusal sisemaailmal. Mind muudab kuukivi alati tundlikumaks, iseenda ja teiste iniemste tunnete suhtes. Ta on hästi pehme ja kaastundliku energiaga. Ta on isegi nii kaastundlik, et me võime seda kandes teise inimese tundeid ja emotsioone hakata endasse tõmbama. Ta tõmbab endasse meie negatiivseid tundeid ja aitab ellu äratada meie surmatud või allasurutud tunded.

Tavalised maakivid on kõik oma iseloomu ja väega. Igal kivil on oma lugu rääkida. Enamasti kannavad nad edasi maa jõudu ja energiat. Siiski on minu teele sattunud ka kivi, mis kannab vee jõudu. Ta on erilise pehme ja voolava energiaga. Väga huvitav tunne tekib alati kehasse, kui see kivi käes on. Kannan teda siiani vahel kotis kaasas.

Aga lõpetuseks soovitan veel igat kivi eraldi tunnetada, mis tundeid ta sinus tekitab? Kas seest läheb soojaks või külmaks? Ja jalutades rannaääres, kui mõni kivi sulle eriliselt silma hakkab, siis leida ka julgus teda põhjalikumalt tundma õppida. Ja lasta ta oma ellu ligi nagu mõni teine õpetaja, kelle vastu näidata üles ka austust ja hoolt.  Samuti ei tasu peljata vääriskivide poode, ka need kivid on oma eesmärgi ja ülesandega nii kaugelt meie juurde tulnud.

Austagem loodust ja seda, mida maaema meile pakub. Võtke vastu armastusega looduse kingitused ja pakkuge maailmale ka vastu oma armastust, iga väike armastusetegu on maailmale suur kingitus ja loodus ei jäta meile seda tasumata.

Teksti autor: Diana /kirja pandud:12.04.2009

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga