Toortaimetoidul on puhastav ja elumuutev jõud

Toortaimetoit elab ja kiirgab endast välja imelist energiat. Nii nagu kõik rakud sinu kehas elavad, on elus ka kõik puu ja juurviljad, mida sa toiduks tarvitad. Nad elavad ja kiirgavad endast välja imekauneid vibratsioone. Öeldakse, et sa oled see, mida sa sööd ja tegelikult on selles rohkem tõtt kui algul oskaks arvata, sest kõik, mida sa sisse sööd mõjutab sind vähemal või rohkemal määral.

Põhikooli loodusõpetusetunnist võib-olla mäletad, et meie osad rakud on loomadega üsna sarnased, aga siiski suuresti erinevad taimerakkudest. Taim võtab mullast vett ja õhust süsihappegaasi ja valmistab neist valguse kaasabil suhkruid ja teisi toitaineid. Nii loom kui inimene vajavad taimi, et saada kätte vajalikud vitamiinid. Vähemalt seni, kuni me pole jõudnud sellisele tasemele, et suudame elada vaid õhust, veest ja armastusest.

Tavaliselt kui inimene on stressis või kurb, siis tekib tal toitude isu, mis aitavad tal alla suruda neid tundeid. Üsna tihti on nendeks toitudeks saiakesed, burgerid, valgest suhkrust maiustused, ohtralt liha või praetud toidud. Need isud rahuldatakse, et mitte otsa vaadata rasketele muserdavatele tunnetele, mis hirmu ja segadust tekitavad. Kui aga pikalt keelduda neile tunnetele otsa vaatamast, siis koguneb neid ühel hetkel juba pärispalju ja tekib olukord kus nad enam ei mahu inimese sisse ära. Sellisel juhul hakkavad nad ennast välja suruma emotsionaalsete pursetena või haigusena kehas, see on justkui appi hüüd, et sa muudaksid midagi.

On väga oluline enda keha kuulamise oskus. Sinu keha teab kõige paremini, mida ta vajab. Ja poes olles tunneta kas millegi ostmise soov tuleb sinu peast või sinu südamest. Mida rohkem elus toitu sa enda kehale pakud, seda enam oled sa igal hetkel kontaktis enda tunnetega, enda tõelise olemusega ja elurõõmuga. Vihapursked, tasakaalutus ja füüsilised haigused jäävad nii järjest vähemaks või kaovad üldse. Kui sisestades Google otsingusse Raw food (toortoit) võid leida palju imelisi tervenemise lugusid, mis on alguse saanud toortoitumisest, samuti lugusid kuidas inimesed läbi selle on kaotanud liigset kehakaalu või teinud spirituaalselt läbi sügava muutuse.

Lisaks on veel üks oluline asi, mida toortoitlased tavaliselt märkavad peale toortoitlaseks hakkamist, see on energia juurdevool. Energiat lihtsalt voolab juurde ja sa jõuad päeva jooksul teha rohkem ning oled tasakaalukam. Välised ärritajad ja müra ei sega sind enam. Inimeste jagatud kogemustest taastub loomulik võimas energiavool ka peale ühe-kahe päevast teadlikku toortaimetoidu tarbimist ja keha saab ammutada sellest tükiks ajaks palju jõudu ja väge.

Toortaimetoit võib anda paljude muude plusside juures parema keha tajumise. Justkui ollakse saavutanud taas selline tundlikkus, mida saab tunda vaid väike beebi, kelle tajud on veel puhtad ja selged. Samuti meelelised tajud muutuvad tugevamaks, võib paraneda nägemine, kuulmine või haistmine. Kõik maitsed, mida sa maitsed elavnevad. Tihti kui ollakse puhastavatel toortoidu päevadel näiteks 10 päeva, siis peale seda võib tunda erinevate toitude maitset tõeliselt, sest kõik maitsed on palju tugevamad. Puhastuspäevade ajal keha ise aga hakkab väljutama mürke ja kõike ebavajalikke jääkaineid, mida ta tavaolekus väljutada ei suutnud. Sel ajal on oluline juua ka palju vett, vesi aitab ebavajaliku paremini kehast välja viia. Hea kui vesi oleks toodud allikalt, aga kui see pole võimalik, siis kindlasti õnnista vett või lausu talle ilusaid sõnu. Nii lood sa vee sisse imekaunid veekristallid, mis samuti sinu protsessi toetavad. Üks sõna, mida võid näiteks veele lausuda on armastus.

Ka toortoitu on erinevat, seega on sul puhastuskuuri ajal vaja valida teadlikult toidud, mis aitaksid keha puhastamisele kaasa. Samuti on hea lisaks läbi kehapunktide aidata kaasa puhastusprotsessile, et see toimuks harmoonilisemalt ja sujuvamalt. Hea on sel ajal ka kuulata tervendavaid helisid, ujuda merevees, teha joogat, jalutada looduses ja mediteerida. Nii saab see protsess olema veel sügavam ja elumuutvam ja saavad laheneda ka mitmed emotsionaalsed probleemid, millele sa varem ei osanud lahendust leida.

Tean mitmeid inimesi kes on juba läinud igapäevaselt toortoidule ja ka neid kes toortaimetoidu puhastuskuuri korra või kaks aastas ette võtavad. Nad mõlemad on mulle ühteviisi armsad. Samuti näen, et lausa massidena on inimesed saanud toitumisest üha teadlikumaks ja tunglevad parema, terviklikuma ja puhtama elu poole. Seda näha on suur rõõm ja kui olen saanud kedagi aidata sellel teekonnal, siis olen seda rõõmuga teinud. Tore on ka see, et nii toor kui taimetoidu kohta ilmub üha enam raamatuid ja artikleid ja niipalju kui mina olen sattunud neid lugema, siis olen tundnud, et need inimesed on teinud seda tõeliselt südamega, hingearmastust sinna sisse pannes.

Ja kui veel vaadata arstide ja teadlaste poolt soovitatud toidutaldrikuid ja püramiide, siis ka nendel piltidel võib näha, et pool sellest taldrikust soovitatakse täita puuviljade, juurviljade ja erinevate seemnetega. Kui inimkond võtaks omaks selle teadmise, siis põhimõtteliselt pool tema toidust oleks toortoit. Ja see on kõigile väga vajalik, et olla terved ja elada ka kõrges eas täisväärtuslikku elu.

Toortaimetoit pole kaugeltki mitte ainult puu ja juurviljade söömine. Saab valmistada palju maitsvaid toite. Näiteks segades kokku imelisi maitsvaid smuutisid, kuhu on lisaks toidukomponentidele sisse segatud ka killuke hingesoojust. Olen ikka uskunud, et lisaks ainelisele toidule, saame me sinna komponentideks lisada ka armastust ja õnne. On ka üllatavalt palju maitsvaid toorkookide retsepte. Hiljuti pakkusin toorkooki enda tuttavatele, kes teadlikult toortoitumisega ei tegele, neile kõigile niiväga maitses, et nad küsisid retsepti. Seega tundub, et inimesed valivad toortoidu asemel küpsetatud toidu ka vähese tõttu, sest lapsepõlvekodust pole osatud neid oskusi kaasa anda.
Muidugi saab toortoidust teha ka palju maitsvaid toorsuppe, salateid, tervisejooke, toormahlasid ja palju muud imemaitsvat, mis tervistava pune põskedele toob.

Mulle tekkis tunne jagada sulle siin ka ühte smuutiretsepti, mis praegusesse maasikahooaega hästi sobib, kuid talvel saad seda teha ka külmutatud maasikatega. Selle smuuti tegemiseks vajad sa 2 klaasi maasikaid,1 varsselleri vars, väike banaan, vett ja ühest-kahest apelsinist pressitud mahl, et katab ära ülejäänud massi. Blenderda koostisosad ja naudi. Tervist andev ja imehea! Siinjuures soovitan sul muidugi ka endal katsetada ja segada smuutidesse kokku erinevaid koostisosi, mis parasjagu kodus on, mulle näiteks väga vahel meeldib smuutidesse ka lisada chia seemneid. Nad on toitvad ja head, sisaldades palju toitaineid ja olles oomega 3 poolest rikkalikud.

Enda kogemusest soovitan vähemalt korra aastas anda enda kehale võimalus läbi sellise viisi puhastuda ja anda võimalus nii füüsiliseks kui spirituaalseks uuestisünniks. Paljudel juhtudel on see elumuutev kogemus.

Tegelikult ei soovi ma selle tekstiga kuidagi mõjutada sinu valikuid, sest kõige õigem toitumine sinu jaoks on see, mis tuleb sinu seest. Samuti saab puhastuskuuri vajadus sinu jaoks ellu ärgata vaid sinu seest. Küll aga olen õnnelik, kui see tekst äratab sinus mõne osakese, mis tunneb äratundmist. Sest kindlasti on maailm ilusam ja kaunim paik meile kõigile isegi siis, kui igaüks sööb päevas vähemalt ühe puu või juurvilja rohkem ja viib neid kaasa ka oma emadele ja vanaemadele kui neid külastab. Suured asjad algavad väikestest asjadest ja kõik me saame väikeste heategudega seda maailma ilusamaks ja kaunimaks paigaks muuta. Soovin sulle palju rõõmsaid hetki, õnne ja armastust!

Teksti koostas: Diana Toomla
Kuupäev: 30.06.2016

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga